اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعة و فی کل ساعة ولیا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتی تسکنه ارضک طوعا و تمتعه فیها طویلا
يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩

طلبه باید راه را با معرفت و علم و یقین انتخاب کند و با معرفت و علم و یقین هم آن را ادامه دهد.
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3698
 بازدید امروز : 27
 کل بازدید : 1423965
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
نگرش امنیتی- سیاسی به مسئله تغییرات جمعیتی

نگرش امنیتی- سیاسی به مسئله تغییرات جمعیتی

«أَنّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ» (انبیاء/14)

اکثر مکاتب سیاسی و علمی مدرن دنیای غرب علی رغم تفاوت ها و تضادهای عمیقی که با یکدیگر دارند در یک موضوع به اتفاق نظر مشکوکی می رسند.

میلیتاریسم(جنگ گرایی)، امپریالیسم، راسیزم(نژاد پرستی)، بیگانه ترسی، سوسیالیزم و کمونیسم و دیگر ایدئولوژی های مشابه نوعی جهان بینی ضد انسانی را ترویج می کنند که در آن نژاد انسانی چیزی در حد حشرات موذی دیده می شود که خواسته ها و اشتهای بی حد و حصر او نظم طبیعی را به خطر می اندازد و در نتیجه اتخاذ تدابیر سخت گیرانه ای برای محدود کردن آن ضروری است.

توماس مالتوس (1766-1834) اقتصاد دان انگلیسی را می توان پدر این دیدگاه دانست. مالتوس کسی بود که پایه های شبه علمی برای این نوع نگاه به انسان را فراهم کرد. تئوری او می گوید منابع غذایی در دسترس هیچگاه کفاف زاد و ولد انسان را نمی دهد. مالتوس معتقد بود زاد و ولد انسان همیشه بیش از مقداری است که منابع غذایی آن تامین شود

نومالتوسیزم قرن بیستم خود را در نوشته های بوم شناسی با نام پائول ارلیش (Paul  R. Ehrlich   ) نشان داد.کتاب «بمب جمعیت» او که در سال 1968 انتشار یافت به عنوان کتاب مقدس معتقدان به تئوری ضد انسانی کاهش جمعیت عمل کرد. در این کتاب ارلیش در مورد ازدیاد نوع بشر هشدار داده و دولت آمریکا را تشویق می کند تا تدابیر کنترل جمعیتی سخت گیرانه ای به کار بندد. ارلیش به سرعت مورد توجه برنامهریزان سیاست های خارجی آمریکا قرار گرفت.

سرخپوست های بومی از اولین قربانیان نومالتوسیزم رایج در نظام آمریکا بودند. در سال 1966 در تمامی بیمارستان های مربوط به سرخپوستان برنامه عقیم سازی در دستور کار قرار گرفت.

در سال 2005 آنجلا فرنک (Angela Franks  ) در کتاب خود در این مورد می نویسد که این عقیم سازی بدون اطلاع و رضایت افراد انجام می گرفت و تا سال 1977 حدود یک چهارم زنان سرخپوستی که به هر دلیلی به بیمارستانی در اوکلاهاما مراجعه کرده اند عقیم شده اند. شواهدی در دست است که نشان می دهد گاهی برنامه عقیم سازی بر روی جمعیت یا قبیله خاصی متمرکز می شده است. برای مثال در طی دهه 70 تمامی زنان قبیله کاو در اوکلاهاما توسط پزشکان عقیم شدند.

تحلیلگران شرکت رند در آن زمان برای رئیس جمهور وقت آمریکا، لیندون جانسون، گزارشی تهیه کردند که در آن محاسبات مغرضانه ای انجام شده بود تا به اثبات رساند که کودکان متولد شده در جهان سوم دارای ارزش اقتصادی منفی هستند!!

در نتیجه با تولد کودکان بیشتر در کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین، فقر در این کشورها گسترده تر می شود و نیز جمعیت انبوهی به وجود می آید که از طبقه کارگر بوده و آماده رهبری شدن توسط سوسیالیتها و انقلابهای کمونیستی هستند. بر این اساس بدیهی است هیچ دولتی نباید اجازه بدهد فقر در بین مردمش گسترش یابد و درنتیجه باید از افزایش جمعیت کشور خود جلوگیری کند.

برخی به دنیا می آیند که باری به دوش دیگران باشند

طبق این تجزیه و تحلیل ها جانسون به این نتیجه رسید که «5 دلار سرمایه گذاری در کنترل جمعیت پر سودتر از 100 دلار سرمایه گذاری در رشد اقتصادی است». متعاقب حمایت دولت جانسون از برنامه های کاهش جمعیت جهانی، کنگره آمریکا نتوانست خود را از افتخار مشارکت در این جنایت محروم کند و در سال 1966 قانونی را به تصویب رساند که طبق آن بودجه ویژه ای در اختیار آژانس توسعه بین المللی آمریکا قرار گرفت تا در برنامه های کنترل جمعیت در خارج از کشور هزینه کند.

با تاسیس اداره جمعیت در آژانس توسعه بین المللی آمریکا در سال 1966، دکتر رونهولت (Reimert        Thorolf Ravenholt  ) ریاست آن را به عهده گرفت و تا سال 1979 در این پست باقی ماند. این اداره توانست با صرف میلیاردها دلار یک امپراطوری قدرتمند جهانی برای شبکه یکپارچه برنامه های کنترل جمعیت جهان ایجاد کند و به وجود آمدن انسان هایی که نظام آمریکا "نامطلوب" توصیف می کرد را متوقف سازد. رونهولت فردی جامعه گریز بود که دکترای همهگیر شناسی داشت و ظاهرا بارداری زنان را هم مانند آبله یا تب زرد نوعی بیماری تصور می کرد که باید ریشه آن را از بین برد. بر همین اساس عقیمسازی زنان بیشترین توجه او را جلب کرده بود.

در 1968 با ورود رابرت مک نامارا به بانک جهانی، برنامه کنترل جمعیت ابعاد تازه ای یافت و از مرز عقیم سازی و جلوگیری از بارداری گذشت و به یک جنگ تمام عیار ضد انسانی و بیوتروریستی تبدیل شد. مک نامارا از باورمندان سرسخت کاهش جمعیت بود که همکاری های نزدیکی با رونهولت داشت. او که قبل از به دست گرفتن ریاست بانک جهانی وزیر دفاع آمریکا بود و میلیون ها نفر را در ویتنام کشته بود این بار سیاست های آمریکایی پاک سازی نژادی را در قالب برنامه های سازمان ملل و بانک جهانی به خورد دولت های جهان سوم می داد.

برای نجات کره زمین خود را بکشید!

مک نامارا با دیکتاتوری تمام دادن کمک های مالی و وام های بانک جهانی به دولت های جهان سوم را منوط به پیگیری سیاست آمریکایی کنترل و کاهش جمعیت در این کشورها کرد. دولت های جهان سوم ضعیف تر از آن بودند که بتوانند از وام های بانک جهانی صرف نظر کنند. بدین ترتیب به هر آنچه که از سوی سیاست مداران آمریکایی دیکته می شد گردن می نهادند. پس از ورود مک نامارا به بانک جهانی بود که پروژه های تولید و انتشار عوامل بیماری زایی همچون ویروس ایدز توسط آمریکا شروع شد و در کنار برنامه های جلوگیری از باروری، کشتار آرام و بی سرو صدای مردم جهان سوم از طریق واکسن های آلوده و ویروس های ناشناخته ساخته شده در آزمایشگاه ها در دستور کار برنامه کنترل جمعیت قرار گرفت.

پروژه کسینجر در مورد تاثیر جمعیت جهان بر معادلات آمریکا

در دهه هفتاد و در زمان هنری کسینجر (وزیر خارجه ریچارد نیکسون) پروژه ای دربارة تأثیر روند رشد جمعیت جهانی بر امنیت ملی آمریکا طراحی و انجام شد.این پروژه، روند فزاینده رشد جمعیت جهانی را برخلاف امنیت ملی آمریکا دانسته و با تشریح استراتژی آمریکا در مورد جمعیت جهانی، سیاستها، راهکارها، چگونگی همکاری سازمان های بین المللی و روش ترغیب و اقناع رهبران کشورهای مورد نظر برای کاهش روند رشد جمعیت را تبیین میکند.( www.whitehouse.gov/nsc/history.html-7)

سخنان نظریه پردازان کشورهای استعماری

ساموئل هانتینگتون در بخشی از مصاحبه خود، درباره تمدن اسلام و چین و چالش آنها با تمدن غرب، با اشاره به نقش روزافزون مسلمانان می گوید: تمدن اسلام تمدنی است که چالش آن تا حدودی متفاوت از دیگر چالش هاست؛ چرا که این تمدن اساساً ریشه در نوعی پویایی جمعیت دارد. رشد بالای زاد و ولد، که در اکثر کشورهای اسلامی شاهد آن هستیم، این چالش را متفاوت کرده است. امروزه بیش از 20 درصد جمعیت جهان اسلام را جوانان 15 تا 25 ساله تشکیل داده اند. (گاردنر، 1386،  ص296).

جنگ جمعیتی

فیلیپ جنکینز (دارای دکترای تاریخ از دانشگاه کمبریج و استاد برجسته تاریخ در بیلور و مدیر برنامه مطالعات تاریخی دین در موسسه مطالعات دین می باشد) :

- از قدیم، بیشتر کشورهای خاورمیانه و جوامع اسلامی نرخ بیشتری (از باروری) داشته اند؛ ولی در سال های اخیر، نرخ باروری در منطقه کاهش یافته، و این کاهش در هیچ کشوری غیر عادی تر از ایران نیست!

- نرخ باروری کم ممکن است ایران را به صورت اساسیتری تغییر شکل دهد... با وقوع کمتر این آئین های مذهبی (آموزش قرآن و آداب مذهبی به کودکان) که بنیان تجربه مذهبی برای بسیاری از افراد هستند، روابط شما با کلیسا یا مسجد ضعیف می شود.

- وقتی شما می بینید که برخی از بالاترین نرخ  باروری در جهان اسلام در جاهایی مثل عراق، سومالی، سودان، افغانستان و غزه هستند، در حالیکه کمترین نرخ  باروری در کشور هایی مانند ایتالیا، ژاپن و آلمان هستند، واضح است که نرخ باروری پایین در ایران می تواند تغییرات بیسابقه و بسیار مثبتی را برای ما نشان دهد.

- یک نتیجه آن (کاهش بچه)، فروپاشی ارزش های سنتی است. زمانی که شما در کشوری زندگی میکنید که تنها می توانید انتظار یکی دو بچه را داشته باشید، (یا اصلا بچه نداشته باشید) درک شما از ازدواج تغییر می کند. به جای اینکه ازدواج را عمدتا به عنوان روشی برای تولد و پرورش کودکانی با کارایی بالا در اجتماع ببینید، به این نتیجه می رسید که آن را با چیزهای دیگری نظیر همراهی معنا کنید. و همچنان که (تعبیر و معنا) از ازدواج بیشتر در مورد همراهی می شود تا در مورد بچهها، شما بیشتر پذیرنده افرادی که به دنبال گزینه هایی خارج از ازدواج سنتی هستند، مانند همجنسبازان می شوید.

George Frederick Will تحلیلگر و نویسنده معروف آمریکایی: من در چهار یا پنج سال گذشته اطمینان داشته ام که ایران در حال دستیابی به سلاح هسته ای است. چرا؟ چون آنها این را می خواهند و ما نباید برای متوقف کردنشان وارد جنگ شویم و نخواهیم شد. مردم آمریکا هیچ تمایلی برای رفتن به جنگ با کشوری که بسیار بزرگتر و پرجمعیت تر از عراق است را ندارند.

سياست‌هاي  جمعيتي رژیم صهیونیستی

  •    کمک مالی + حق اولاد                              
  •   اجباری بودن 4 فرزند برای هر عائله
  •   فرزند بیشتر  = مالیات کمتر
  •  مهاجرت اتباع یهود                                  
  •  تجمیع قوم یهود در سرزمین های اشغالی

اسرائیل از جمعیت 2میلیون نفری به 7.7 میلیون رسیده ‌است.

عقیده دین یهود برای تولید نسل

تاهل و ازدواج = ازدیاد قوم بنی اسرائیل

عدم ازدواج = گناهی بزرگ

سقط جنین = قتل

زنی برای قوم یهود متدین و مفید است که دارای 8 فرزند باشد.

 

جمعیت شیعیان

با حسابی ساده و سرانگشتی، با این روش کنترلی موجود و در مقابل رشد جمعیت بالای برخی فرقه‌های مذهبی سلفی و وهابی که مطابق فتاوای فقهای خود نه تنها از روش کنترل جمعیت دیکته شده، پیروی نمی‌کنند بلکه نکاح زنان متعدد و کثرت اولاد را بر خود واجب می‌شناسد، طی سال‌های آتی ایران از زمره کشورهایی که جمعیت حداکثری آن شیعه است خارج می‌شود.

مؤسسه آموزشی وپژوهشی  امام خمینی (ره)

اداره همایش ها ونشست های علمی

با همکاری گروه روان شناسی

پاورپوینت همایش تغییرات جمعیتی که تبدیل به فایل word شده است.

مدیریت مطالعات تربیتی و فرهنگی معاونت تهذیب

اين اصطلاحات هر چه زيادتر شود، اگر با تهذيب و تقوى همراه نباشد، به ضرر دنيا و آخرت جامعه مسلمين تمام مى‏شود... علم توحيد هم اگر با صفاى نفس توأم نباشد، وبال خواهد بود.

اوقات شرعی